Műanyag ablak beépítés menete

A műanyag ablakok beépítésének folyamata új épület esetében:

Az első és talán a legfontosabb művelet a méretek pontos levétele.
Soha nem dolgozunk alaprajz alapján, mivel a kivitelezéskor előfordulhat némi eltérés a tervben szereplő ablaknyílás és a valódi ablaknyílás mérete között.
Felmérő kollégánk a legnagyobb pontossággal és alapossággal veszi le a leendő ablakok méretét.
Csak ezután adjuk legyártásra a nyílászárókat, melyeket elkészülés után a helyszínre szállíunk.
A helyszínen előkészítjük a falnyílást, portalanítjuk, ezután az nyílászárók szárnyait levesszük illetve a fix szerkezeteket kiüvegezzük
Amennyiben az ügyfél RAL beépítést kért, felhelyezzük az ablaktokra a párazáró és a páraáteresztő szalagokat.
Hagyományos beépítés esetén ez a lépés kimarad.

A nyílászáró tokokat a falnyílásba helyezzük, melyeket ékekkel stabilizálunk figyelve a pontos viszintes és függőleges elhelyezkedésre.
Miután tökéletesen beállítottuk az ablaktok pozícióját a tokon keresztül tokrögzítő csavarokkal vagy beépítő karmokkal rögzítjük a nyílászáró tokját.
 
Ezt követően a beépítési hézagot poliuretán habbal töltjük ki, mely biztosítja a megfelelő szigetelést a beépítési hézagnál. (oldalanként 1 cm)
Nagyon fontos hogy a poliuretán habot megfelelő mennyiségben helyezzék a szerelők a beépítési hézagba, mert ennek a vágásra nem ajánlott.
RAL beépítés esetén a párazáró és páraáteresztő szalagot a megfelelő ragasztó segítségével a helyére igazítjuk.
Miután a habozás megtörtént a helyére tesszük az ablakok szárnyát illetve a fix szerkezeteknél az üveget.
Fontos, hogy figyelnünk kell az üvegezőékek megfelelő elhelyezésére a fix a nyílászáróknál.

Ezek után szereljük fel az ablakkilincseket.
Ha a poliuretán hab megszilárdult, elvégezzük az ablakok finombeállítását, melyre azért van szükség mert a gyártási körülmények között ezt nem lehet ellenőrizni, mivel a végleges pozícióban lehetséges ennek a beállítása.

Ezt követően igény esetén elvégezzük a beépítési hézag takarását sík PVC takaró profillal vagy vakolással avagy gipszkartonozásra
Végezetül a helyükre kerülnek a megfelelő vasalatok takaróelemek és a beépítés végére értünk.

Szavazás

Önnek mi a legfontosabb szempont a műanyag ablakok kiválasztásánál?

Szavazok

Árnyékolástechnika

Roletta

A roletta egy rendkívül stílusos belső …

Redőny

A redőny régóta használt külső árnyékoló és mind …

Reluxa

Leggyakrabban alumínium lamellákkal készített belső …

Szalagfüggöny

Leginkább irodákban és modern otthonokban használatos …

Szúnyogháló

Talán a legszükségesebb kiegészítője az új műanyag …

Kérdések válaszok

Csak szabvány méretű műanyag ablakokkal dolgoznak?

A válasz határozottan NEM. Sőt, inkább azt mondjuk, hogy nem dolgozunk szabvány méretű műanyag ablakokkal.Hogy miért? Mert hiába van az, hogy a tervező asztalon még 150x150 cm egy falnyílás, 15 éves tapasztalatunk azt mutatja, hogy nagyon kevés esetben sikerül az ablaknyílást pontosan erre a méretre elkészíteni, így javasoljuk minden esetben az ablakok megrendelése előtt a pontos felmérést.

Ablakot szeretnék rendelni, mi a menete?

Először is javasoljuk, hogy töltse ki ablak ajánlat kérő űrlapunkat. Célszerű az űrlapot minél részletesebben kitölteni, hogy minél pontosabb kalkulációt tudjunk végezni.Ha a kalkuláció szimpatikus Önnek, felmérő kollégánk kiszáll a helyszínre és leveszi a pontos méreteket, ami alapján el tudjuk indítani a megrendelést és a gyártási folyamatot. 

Mit jelent az ablakoknál a hibásműködtetés gátló?

A hibásműködtetés gátló megakadályozza, hogy az ablakot nyitott állapotban átváltsuk nyílóból bukó állásba vagy fordítva, ezzel meg tudjuk előzni azt, hogy az ablak "kiakadjon".

Mennyit kell várnom rá, hogy elkészüljön az ablakom?

Általánosságban elmondható, hogy az új ablakok a konkrét megrendeléstől számítva 4-5 hét alatt készülnek el. Ez elsőre soknak tűnnek, de biztos lehet abban, hogy a nyílászárók az Ön egyedi igényei alapján kerülnek legyártásra. 

Mit jelent a műanyag ablaknál a vasalat?

Az ablak vasalata nem más, mint a zárszerkezet, amely működteti az ablakot.Ezen szerkezetek gondoskodnak a megfelelő működésről, zárásról, nyitásmód váltásról.ld. nyíló-bukó ablak